Bir Ödül de İtalya’dan

Tabanlıoğlu Mimarlık, “Bodrum Loft” projesiyle Avrupa’nın en yetkin mimari değerlendirmelerinden olan The Plan Award 2018de ödül aldı. Turizm Projeleri kategorisinde alınan bu ödül ile Bodrum Loft projesi, World Architecture Festival (Dünya Mimarlık Festivali) – WAF 2017’nin ardından yeni bir uluslararası başarıya daha imza attı.

Venedik Bienali Mimarlık Sergisi’nin açılışına paralel olarak, 22-23 Mayıs tarihlerinde, dokuzuncusu düzenlenen Perspective Europe 2018 bünyesinde bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen ödül programına, tasarım aşamasında ve tamamlanmış projeleri kapsayan 20 farklı kategoride, dünyanın çeşitli ülkelerinden yüzlerce proje başvuruda bulundu. Winka Dubbeldam, Benedetta Tagliabue, Maurizio Sabini gibi ünlü mimar ve profesörlerin de aralarında yer aldığı bir jürinin başvuruları değerlendirdiği yarışmada, Tabanlıoğlu Mimarlık; Astana Tren İstasyonu, Avusturya Evi Sergi Tasarımı, Kaunas Konser Merkezi, Magnaura Sarayı Renovasyonu ve Bodrum Loft projeleriyle finale kaldı.

Marakeş Kongre Merkezi

Tabanlıoğlu Mimarlık, 2015 yılında ilki gerçekleşen The Plan ödüllerinde, önceki yıllarda Dakar Kongre Merkezi ve Bodrum Havalimanı Dışhatlar Terminali binaları, Astana Tren İstasyonu, Marakeş Kongre Merkezi ve NY,118 E 59th Street Residences projeleriyle de ödül almıştı.