Bir Bakışta Richard Mille

Richard Mille’in kadınlar için tasarladığı ilk otomatik tourbillon saat RM 71-01, markanın feminen tasarımlara bağlılığının en önemli kanıtı. RM 71-01, ince ve ultra yüksek performansının yanı sıra, pırlanta, sedef, akik ve siyah safirle zenginleştirilmiş yeni bir otomatik tourbillon mekanizma da içeriyor. On farklı tasarıma sahip RM 71-01 Otomatik Tourbillon Talisman, Richard Mille’e özgü son teknolojik gelişmeleri, yüksek kalite mücevherlerin benzersiz işleme özellikleriyle bir araya getirerek, her ikisinin de ortak gücünü ortaya çıkarıyor.

 

 

Otomotiv ve havacılık sektörlerinden ilham alan, yüksek teknik ve performansa sahip saatleriyle tanınan Richard Mille, statükolarına yeni bir enerji getirecek ve kadın koleksiyonlarını yeni ufuklara taşıyacak modern, yaratıcı ve yetenekli genç bir kadın tasarımcı bulmak için yola çıktı. “Bu tasarımcı, arkadaşım ve iş ortağım Dominique’in kızı Cécile Guenat’dı. Cécile, teknik engelleri aştı, kendisini uzlaşıların kalıplarından çıkardı, benzersiz ve tereddütsüz modern bir stil ortaya koyarak, karşısındaki zorluğun üstesinden geldi.” Kendi adını taşıyan markasının kadın kolunu Cecile’e emanet eden Richard Mille, hakkında bu cümleyi kurduğu genç tasarımcıyı üç yıl önce Richard Mille Kadın Koleksiyonları Direktörlüğü’ne getirdi. Şimdiyse, kendini yüksek mücevher dünyasında kanıtlamış olan Cecile Guenat, çizimlerin ilk aşamasından taş seçimine kadar şansı katıksız bir yetenek ve tutkuyla bir araya getirerek detaylara titizlikle eğiliyor.

 

 

Tılsım anlamına gelen Talisman, büyülü bir korumadan çok daha fazlasını çağrıştırıyor kullanıcısına. RM 71-01 Otomatik Tourbillon Talisman koleksiyonu, ilkel sanatlar ve Art Deco’nun birleşiminden ortaya çıkan çekici simyadan doğmuş.

 

 

Bu tourbillon mekanizması ile marka, CRMT1 kalibresini, yani kendisine ait sekizinci kalibresini sunuyor. Tourbillon’un rotasyonunu koruyan ana plaka, şeffaflık amacıyla açık bırakılmış. İskeletleştirilen CRMT1 kalibre, beyaz veya pembe altın kasa içinde, 6.2 mm kalınlığa ve yalnızca 8 gram ağırlığa sahip ve titanyum kaplama.

 

 

Mekanizma Teknik Direktörü Salvador Arbona, bu saatle ilgili ilk zorluğun, bir RM 037’nin dar, kavisli kasasına yerleştirilebilecek otomatik bir tourbillon mekanizması üretmek, ikinci zorluğun ise; ister kronometrik sonuçlar, ister otomatik kurma ya da darbe direnci olsun, performans açısından tüm Richard Mille standartlarının karşılanması olduğuna dikkat çekiyor.

 

 

Taşların her bir segmenti, mekanizmanın iç vektörlerinden birine uzanıyor ya da bunlardan birini yansıtıyor. 10 kadrandan her biri, tourbillon’un merkezi kısmını taçlandırıyor. 0.9 mm kalınlığındaki her kadran, el işi ustalığının göstergesi. Bezel, versiyona göre taşların sayısı, şekli ve boyutunun değiştiği permütasyonlarda pırlantalarla bezeli. Kasanın altı, taşların parıltısı ve diğer tüm yüzeylerin yüksek parlaklığıyla çarpıcı bir kontrast oluşturan mat bantlarla işlenmiş