Big Bang Ferrari Magic Gold Saati

Füzyon ustası Hublot’nun Ferrari işbirliğinde gerçekleştirdiği bu model, adeta şahlanıyor.

Hublot, bilindiği üzere ‘füzyon’ felsefesinin bir parçası olarak kullandığı malzemelerin birçoğunu kendisi geliştiriyor. Bunlardan biri de Magic Gold olarak adlandırılan sert, çizilmeye karşı dayanıklı altın alaşımı. Bu özel alaşım, Big Bang Ferrari Magic Gold (dsaat.com.tr) saatini daha da özel kılıyor.

2011’den bu yana otomobil dünyasının kaslı aktörü Ferrari ruhunu saatlerine taşıyan Hublot’nun bu modeline ilhamı Ferrari’lerin yenilikçi hacmi ve ikonik tasarımı veriyor.

Sadece 250 adet üretilen saat, 45 mm incelikte. Çizilmeye dayanıklı bezeli som altından ve pırlantalarla kaplı. Saat 3 pozisyonundaki dakika sayacı ve takvim penceresi otomobillerdeki devir sayacını anımsatıyor. Takvimin stilinde ise bir Ferrari hız kadranından ilham alınmış. ‘Şahlanan At’ logosunun kabartma motifi, mütevazı biçimde saat 6 pozisyonunda yer alsa da, kendisinden gözünüzü almanız çok da mümkün olmuyor. Yeniden tasarlanmış akrep ve yelkovan sayesinde saatin okunabilirliği daha da geliştirilmiş. Yatay olarak konumlandırılmak yerine artık indekslerle aynı hizaya taşınan rakamlar, kadranın üzerinde havada durarak, modele üçboyutlu bir görünüm kazandırıyor.