Berluti Sonbahar/Kış 2019-20 Koleksiyonu

Berluti Sonbahar/Kış 2019-20 Koleksiyonu, lüks kavramını bağımsız bir bakış açısıyla ele alıyor. Kreatif Direktör Kris Van Assche marka için hazırladığı bu ilk koleksiyonunda, Berluti’nin geçmiş yıllardaki hazır giyim koleksiyonlarına zıt düşecek şekilde özgürlük ruhunu ön plana çıkartıyor.

Koleksiyonda, Berluti’nin temel değerlerinin farklı bir şekilde yorumlanıyor: Markanın imzası niteliğindeki patinanın değişik renklere bürünmesi, klasik Venezia derisi ayakkabıların yeni ışıklarla aydınlanmasını sağlıyor. Berluti’nin Ferrara’daki el işçiliği atölyelerinde kullanılan eski mermer masaların renk tonlarının, Kris Van Assche tarafından ayakkabı patinasına ustalıkla işlenmesi tasarım konusunda yeni bir çığır açıldığını gösteriyor.

Kırmızı, sarı, mavi ve yeşil tonlar koleksiyonun hazır giyim kategorisini renklendiriyor. Boya sıçramış mermer görünümü, ipek gömleklerde veya deri çantalarda da karşımıza çıkıyor. Terzilik geleneği, dana derisi ve jakarlı elbiselerde Berluti’nin marka kimliğini yansıtacak şekilde ön plana çıkıyor.