Bentley’den Rekora Yakışır Kutlama

Seri üretim SUV’uyla Pikes Peak Uluslararası Tırmanma Yarışı’nda rekor kıran Bentley Bentayga, olağanüstü performansını bir kez daha sergiledi. Bu rekoru kutlamak için Bentley, sadece 10 otomobille sınırlı Pikes Peak Bentayga’yı üreteceğini açıkladı. Bentley’in Mulliner departmanı tarafından yaratılan ve el işçiliğiyle üretilen Pikes Peak Bentayga, W12’nin dağda gösterdiği başarılara da bir saygı duruşu niteliği taşıyor.

 

 

Sadece 10 adet üretilecek olan Pikes Peak Bentayga, birbirinden çapıcı özellikler sunuyor. Yoğun Beluga siyahına veya çarpıcı Radium rengine boyanan otomobil, Radium ikincil rengiyle tamamlanan Beluga renginde, opsiyonel iki renkli 22 inç jantlara sahip. Otomobilde tüm krom dış kısımlar parlak siyah öğelerle değiştirilerek, karbon fiber ayırıcı, yan etekler ve difüzör ekleniyor. Göze çarpmayan Pikes Peak deseni ise ön tamponu süslüyor.

Otomobilin içinde ise Mulliner tasarım renk ayrımı, Key Lime tonlarını, koltuklardaki ve kapılardaki Alkantara dolgularla beraber Beluga deriyle buluşturuyor. Direksiyon ve vites kolunda da Alkantara kullanılırken, tavan döşemesinde Eliade kumaşı tercih ediliyor. Pikes Peak logosu karbon fiber panelleri süslüyor ve numaralı Pikes Peak kapı eşikleri iç mekânı tamamlanıyor.

 

 

Kaportanın altında Pikes Peak Bentayga, rekor kıran yarış otomobiliyle aynı motora ve şasi sistemine sahip. 600 HP güç ve 900 Nm maksimum tork sunan Bentley’in ikonik 6,0 litre çift turbo W12 motoru, kesintisiz bir dört çekiş sürüşü için sekiz vitesli otomatik ZF şanzımanla besleniyor. Adaptif hava süspansiyonu ve Bentley’in eşsiz ve dünya lideri 48V elektrikli aktif yalpa önleme kontrol sistemi (Bentley Dinamik Sürüş), üstün bir sürüş konforu ile optimum gövde kontrolü arasında mükemmel dengeyi sağlıyor. Otomobil, Bentayga Spor Egzozu ve Touring Spesifikasyonu paketiyle tamamlanıyor.

Siparişleri ağustos ayında başlayacak sınırlı sayıdaki Pikes Peak Bentayga, ABD ve Avrupa’daki müşterileri tarafından merakla bekleniyor.