Benetti Spectre Süperyat

Tecrübesiz denizciler süperyat hayalleri kurarken, akıllarından geçen tekne böyle bir şeye benziyor. Geçtiğimiz yıl denize indirilip teslim edilen, beş güverteli, 69.3 metrelik Spectre, John ve Jeanette Staluppi’nin, ismini James Bond filmlerinden alan üçüncü Benetti teknesi. Olmazsa olmaz havuz, spa, spor salonu, helikopter pisti ve asansörün yanı sıra Spectre, Benetti’den Dario Schiavo’nun sözleriyle, “kendi boyutundaki tekneler arasında, bir seyir kontrol sistemi, yenilikçi Mulder gövde ve çok daha fazlasını barındıran ilk yat.” Schiavo, donanma gemileri ve ticari gemilerde konfor ve performansı artırmak için tasarlanan Naiad Dynamics Seyir Kontrol Sistemi’ne atıfta bulunuyor. Hollandalı Mulder Design işbirliğiyle, Spectre bu teknolojiyi kullanan ilk tek gövdeli süperyat. Sistem, seyir istikrarını ve konforu belirgin bir şekilde artırıyor.

Geminin mimarisi, yumuşak bir seyir sağlamasının yanı sıra, yüksek hızlı Mulder seyir gövdesini de içeriyor. Frank Mulder, yatın bu sayede benzer motor düzenine sahip “normal” yatlardan yaklaşık %30 daha hızlı olacağını ve bu sistemin uzun menzil hızlarında yakıt tüketimini de azaltacağını söylüyor. Yat 21,2 knot hız yapabiliyor ve 12 knot hızda seyrederken 6.500 deniz mili menzile sahip.

Giorgio M. Cassetta, Spectre’nin dış çizgilerini oluştururken, klasik spor otomobilleri andıran uzun bir çene kullandı. Benetti ekibi tarafından tasarlanan iç kısımda dört şarap mahzeni bulunuyor! Spiral şeklinde bir merdiven ve camdan asansör lobiyi zarafetle süslerken, teknede 12 misafirin uyuyabileceği altı kamara ve 14 kişilik bir mürettebatın uyuyabileceği dokuz kamara daha bulunuyor. benettiyachts.it D.C.