Audemars Piguet’nin En Sevilen Saati

Tüm “arzu nesnesi” modellerin arkasında genel merkez taktiklerinin olması gerekmez.

Bazıları kendi başlarına o kadar seçkindir ki onlara erişmek zorlaşır. 2017’de Cenevre’de düzenlenen Salon International de la Haute Horlogerie’nin balo kraliçesi siyah seramik Royal Oak Perpetual Audemars Piguet tam da böyle bir model. 20 örneğiyle Birleşik Devletler’e çıkarma yaptığı 12 ay içinde markanın en talep edilen saatlerinden biri haline geldi.

Telaşlanmalı mısınız?

Audemars Piguet’ye talebin artmasıyla birlikte şirket ruhunu en iyi yansıtan modellerin ekstra ilgi görmesi şaşırtıcı değil. Bu daimi takvimli, seramik parça her beklentiyi karşılıyor. O bir Royal Oak ve daimi takvim Audemars Piguet ile en fazla ilişkilendirilen komplikasyon. Günün yıldızı seramiğin ilk kez saat kordonunda kullanılması da Royal Oak tasarımındaki parlatılmış ve fırçalanmış yüzeylerin görünümünü zenginleştiriyor.

Nasıl Ele Geçirebilirsiniz?

Yine asıl mesele satış ağı. Audemars Piguet mağazalarında biraz statü sahibiyseniz – bu daha önce birkaç parça satın alıp havanızı bastığınız anlamına geliyor – 93 bin 900 $ etiketli siyah seramik saati kapma şansınız yüksek. Değilseniz, internet fiyatları 140.000 ila 150.000 dolar.

Gelecek Bahsi

Audemars Piguet şimdilerde revaçta olmasına rağmen Patek Philippe ve Rolex kadar talep görmüyor. Bununla birlikte marka üretimini kontrol etme sürecinde, dolayısıyla durum değişebilir. Büyük resme bakarsak arzu edilen bir saat, çünkü yeni ve güzel. Ancak yakın gelecekte hayranlarının gözüne takılacak başka bir saat olacaktır. İşte o zaman seramik daimi takvimlinin peşine düşün.