Artizan Bir Tasarım: Batard Bomonti

Bomonti, açılan birçok mekân ile farklı zevklere hitap eden ve adeta yaşayan bir semt. Bölgenin en popüler mekanlarından biri olan Batard Bomonti ise farklı tasarımı, şık ruhu ve bohem stili ile dikkatleri çekmeyi başarıyor. Barındırdığı özgün detaylarda ve bütünsel tasarım yaklaşımında URBANJOBS imzasını hissettiren iç mekân, ziyaretçilerini şehrin çok kültürlü yapısında ufak bir gezintiye çıkarıyor.

Yaşanmışlık hissi”nin kurguda ön plana çıkarıldığı mekân, özgün detaylar ile şıklığın yakalandığı, ancak genelinde bohem havanın hâkim olduğu artizan bir tasarıma sahip. Yalın ancak bir o kadar da dinamik bir atmosferin yaratıldığı iç mekân, URBANJOBS’un bütünsel tasarım yaklaşımını yansıtıyor.

Genel olarak bohem, ama bohemliğin içerisinde şık bir görüntünün de hedeflendiği iç mekân tasarımında, büyük raf ünitelerini ve detayları, tasarıma meraklı insanların ilgisini çekecek şekilde planlanlamak tasarım ekibinin önceliği olmuş.

Ufak detayların mekânın genel ambiyansını büyük ölçüde etkilediği bilinciyle hareket eden URBANJOBS’ın bütünsel tasarım yaklaşımı doğrultusunda mekân tasarımında dikkat etmiş olduğu farklı kriterler de mevcut. Örneğin; kapı menteşelerinde yapılan küçük oynamalar ile kapının bir piston engeli olmadan serbestçe açılır ve kapanır hale getirilmesi, tek bir adımla mekana daha rahat bir atmosfer kazandırmış.