Aquazzura’dan Feminen Tasarımlar

 

Ünlü İtalyan markası AQUAZZURA, yeni sezonda da feminen tasarımları ile ön plana çıkıyor.

AQUAZZURA Kreatif Direktörü Edgardo Osorio, yazar Alicia Drake’in Paris’in 70’lerin sonu ve 80’lerin başını anlattığı “Güzel Sonbahar” (The Beautiful Fall) kitabından ve ünlü fotoğrafçı Helmut Newton’ın imzasını taşıyan ünlü model Charlotte Rampling’in portrelerinden esinlenerek AQUAZZURA 2018-2019 Sonbahar Kış Koleksiyonunu hazırladı.

 

 

Newton’ın fotoğraflarındaki güçlü kadınların  kendisine her zaman ilham verdiğini belirten Edgardo Osorio, “Helmut Newton’ın fotoğrafları, beni güçlü grafik siluetler tasarlamaya itti. Ayrıca Grace Jones, Loulou de la Falaise, Paloma Picasso ve Bianca Jagger’in  Saint Laurent  ve Andy Warhol ile Paris Club Le Palace’ta partilediği ikonik fotoğraflardan esinlendim. Leopar, zebra ve kaplan desenleri koleksiyonun öne çıkan özellikleri arasında” dedi.

 

 

AQUAZZURA 2018-2019 Sonbahar Kış Koleksiyonu’nun en çok tercih edilen modelleri arasında; klasik modeli “Deneuve Pump”, vintage kolyelerden esinlenen “Concorde Crystal Peep Toe” stiletto, parlak deri diz üstü çizmeler, gözalıcı kırmızı botlar, gösterişli saten fiyongu ile “Versaılles Peep Toe” stiletto, leopar ve kaplan desenli bot ve çizmeler yer alıyor.