Aquarius İki Önemli Ödül Kazandı

56 metre, 180 ft’lik yelkenli yat Aquarius, Fort Lauderdale International Boat Show’un başlangıcındaki “International Superyacht Society Awards of Distinction” ( “Uluslararası Süperyat Derneği Seçkinlik Ödülleri”)  etkinliğinde  “40 Metre Üstü En İyi Yelkenli Tekne Ödülü” nü aldı.  Ayrıca prestij ödülü olan “En İyi İç Mekan” ödülüne de layık görüldü.  Royal Huisman, bu ödülleri böyle seçkin bir kuruldan almanın büyük bir onur olduğunu düşünüyor.

Önceki yıl dünya çapındaki sahiplerine teslim edilen  “En İyi İç Mekan” kazananının,  -24 metre / 80 ft’in üzerindeki tüm kategorilerdeki kazananlardan seçildiğini belirtmekte fayda var. Son beş yılda, üç Royal Huisman süper yatı “En İyi İç Mekan” ödülünü kazandı: 2015 Elfje, 2018 Ngoni, 2019 Aquarius.

Aquarius’un sahipleri klasik profiliyle zarif, güçlü yelken donanımıyla kaslı bir yat hayal ediyordu. Denize tutunma kabiliyeti, güvenlik ve kalitesiyle regatta’larda kıyasıya yarışırken, uzun dünya yolculuklarda aileye konfor ve keyif verecek bir tasarım hazırlanmalıydı.

Aquarius, adeta “modern klasik” kavramını tanımlıyor. Bu görkemli 56 metrelik kitch,  Dykstra Naval Architects’in gemi mühendisliği ve Mark Whiteley Design’ın iç tasarımıyla, Rondal (Royal Huisman’ın kardeş şirketi) ve seçkin uzmanlardan oluşan bir ekiple hayata geçirildi.

Aquarius’un sahipleri bu özel yelkenli yat için “Zarif ve kaslı bir yelkenli hayata geçirmek için yola çıktık ve tasarım ekibi hem bunları hem de daha fazlasını yaptı. Tasarımı hem mahremiyet hem de sosyalleşme için geniş fırsatlarla beklentilerimizi de aştı. Hiçbir şeyi değiştirmeyiz. O herkes için bir gemi. Rahatlığı ve heyecanı yakalamak için birçok alan var ve eğlenceli bir yat” açıklamasında bulunuyor.

Aquarius, bu yılın başlarında Robb Report’un “BEST of the BEST Sailing Yacht Award 2019” ödülünü de kazandı.

Halen, Royal Huisman’ın Vollenhove ve Amsterdam’daki ekibi, en az yeni inşa ve tamir projesinde çalışıyor: Hepsi tersanenin “Bireysellik Ruhu” nu benimsemiş durumda.

Bu projelerden birçoğunun gelecek yıllarda ödül kazanacağına inanıyoruz!