Ant Yapı’nın Bodrum’daki ilk Girişimi Anthaven

Bugüne kadar karşılaştığınız konut projelerinden farklı Anthaven (anthaven.com.tr). Farkı; hem Ant Yapı’nın Bodrum’daki ilk girişimi olmasında, hem de lüks konut, otel, özel liman ve çarşı gibi pek çok farklı konsepti bütünleşik bir biçimde sunmasında yatıyor.

Bodrum’un gözde bölgelerinden Aspat’ta konuşlanan Anthaven’ın bir diğer özelliği ise kanallı evlere sahip oluşu. Bu haliyle Venedik’i anımsatan projenin 162 konutluk ilk etabının Mayıs 2020’de teslim edilmesi planlanıyor. Yaklaşık 53.500 metrekarelik alana yayılan bu ilk etapta; konut, ticari alan, otel ve spa yer alıyor. Toplam 220 bin metrekarelik alana yayılan Anthaven’da yaşamın yılın 12 ayı sürmesi hedefleniyor.

“Yalnızca yaz ayları için değil 12 ay yaşamın sürdürülmesi hedefiyle özel limanından otele, çarşıdan restoranlara ve tertemiz plajına kadar doyasıya yaşanabilecek özel bir projeyi hayata geçirdik” diyen Ant Yapı yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, geleneksel Bodrum mimarisi ile Akdeniz mimarisini bir araya getirdiklerine dikkat çekiyor. “Her biri birbirinden farklı Yalı Evleri’nde, birlikte yaşarken bireysel kalabilme arzusuna saygı duyduk. Anthaven, Bodrum’u sevenlerin Bodrum’u özleyenlerin, denizin tuzuyla meltemin esintisine tutkun olanların kendini bulacağı bir proje. Tüm etaplarıyla tamamlandığında, gerek denizi tepeden gören Yamaç Evleri gerekse iç liman ve özel iskelelere sahip Sahil Evleri’yle, burada yaşayanlara yeni bir hayat sunacak.” Bodrum yarımadasının güneyinde, Kos adasının karşısında bir “cennet liman” olarak adlandırılan Aspat, maviyle yeşilin birleştiği eşsiz bir doğal güzelliğe sahip. Burası aynı zamanda –Anthaven sayesinde– dünyanın en büyük otel zincirlerinden Radisson Hotel Group’un premium markası Radisson Collection’a da ev sahipliği yapacak. 80 lüks odası ve toplam 1.250 metrekare alana sahip bir spa merkezinin bulunacağı otelde ayrıca; açık-kapalı yüzme havuzları, teras bar, fitness salonları, toplantı odaları ve lounge alanları da yer alacak.