Amels’in Driftwood Yatı

Zarif Driftwood, eğlenceli oyuncaklar donatılmış bir harikalar diyarı.

Güneşlenme güvertesinden denize uzanan şişirilebilir kaydırakta kahkahalarla eğlendiğinizi hayal edin. Hoşunuza gitti mi? O halde bir sonraki charter geziniz için Amels’in 55 metrelik harikası Driftwood’u kiralamaya ne dersiniz? Y.CO’nun filosuna yeni eklenen Driftwood, 2017’de Amels 180 serisine hâkim bir uzman ekip tarafından inşa edildi. Onların konsepte derinlemesine hâkim olması; açık havada yemek alanları sunan uzun güverteler, 12 kişiye kadar konaklama sunan kabinler (iki geniş süit dâhil) ve tek bir düğmeye basılmasıyla açılan balkona sahip geniş lüks süitin yata eklenmesiyle sonuçlanmış.

Aktif maceraperestler için ideal olan Driftwood’un su sporları garajında kürek sörfü, jet sörf ve Seabob ekipmanlarıyla dolu. Yatın 13 kişilik mürettebatının her biri derin su sporları macera cruise’u deneyimine sahip; ayrıca yatta daimi bir scuba-diving eğitmeni de bulunuyor. Quickwood adındaki Sacs Strider sürat teknesi ve Xtender, yattan karaya çıkmak için kullanılabileceği gibi, su kayağı yaparken de hizmet verebiliyor.

Tim Heywood tasarımı dış cephesine sahip yat, konuklarını eğlendirmek için inşa edilmiş adeta. Girişte bahsettiğimiz kaydırağa ek olarak, yatın güneşlenme güvertesinde bir bar ve jakuzi de mevcut. Rémi Tessier tarafından yapılan iç tasarımı bir sahil evini anımsatan Driftwood’da beyazlatılmış tik, fildişi oniks ve ladin detayları dikkat çekiyor. Akıcı yerleşim planı, açık alanlardan gelen doğal ışığı her noktaya eşit şekilde dağıtıyor; güneş battığındaysa yatın akıllı aydınlatma sistemleri görevi devralıyor. Güneşlenme güvertesinden görülebilen bir açık hava sineması ekranıyla yatta akşamları film geceleri düzenlemek mümkün. Driftwood, 2019 kışını Karayipler ve Orta ve Güney Amerika’yı dolaşarak geçirecek. Ücretler, vergiler harif haftalık 275.000 dolardan, Orta ve Güney Amerika turları için yaz sezonu fiyatları ise haftalık 315.000 dolardan başlıyor.