Alberto Guardiani ile Sneaker’a İtalyan Dokunuşu

 

İtalyan ayakkabı üreticisi Alberto Guardiani, büyük titizlikle yaratılan modellerine bir yenisini daha ekledi. Markanın ilk unisex modeli Onesoul, spor ve klasik tarzı bir araya getiriyor.

1947’den bu yana kaliteli ayakkabılar üretmeye gönül veren bir aileden gelen Alberto Guardiani, aile geleneğini 1980’de bir adım öteye taşımaya karar vermiş ve kendi adını taşıyan markasının temellerini atmış. Her sezon kadın ve erkekler için hem klasik hem de spor ayakkabılar tasarlayan Alberto Guardiani, gelenek ve inovasyonun geleceğimizin bir parçası olduğunu düşünüyor. Bu fikri aklında tutarak da markasının ürün gamını geliştirmeye devam ediyor. “Koleksiyonlarımıza sneaker eklememiz için çok istek alıyoruz. Açıkçası ben de yıllardır özel üretim sneaker’lar yarattığım için kendimle gurur duyuyorum. Fakat bu tasarımlarda, her zaman terziliğin zarafetini, spor giyim dünyasına entegre etmeye çalışıyorum” diyen Alberto Guardini’nin son yeniliği, hem kadın hem de erkeklere hitap eden Onesoul sneaker’lar.

 

 

Alberto Guardiani, Onesoul’u, “Koleksiyonlarımızda yeterince iyi unisex sneaker olmadığını fark ettim. Klasik tarza da uyum sağlayacak, aynı zamanda bir koşu ayakkabısının formuna da sahip bir model yoktu. Bu yüzden biz de Onesoul’u (Tek Ruh) yarattık. İki farklı ruhu –spor ve klasik– bir araya getiriyor” diye açıklıyor.

Onesoul’u farklı kılan şey, arka kısmındaki kırmızı deri detayı. Bu kırmızı, 7/24 rahatlıkla kullanılabilecek bu modelin hem takım elbiselere hem de günlük kıyafetlere uyum sağlamasına, aynı zamanda farkınızı ortaya koymanıza yardımcı oluyor.

Onesoul’un burun kısmı, kauçuklaştırılmış deriden tasarlanmış. Sneaker’ların burunlarının hızlıca kirlendiği düşünüldüğünde, bu yeni teknoloji çığır açacak gibi görünüyor. Çünkü Onesoul’un burnu, kauçuk detayı sayesinde kolayca temizlenebiliyor ve kir tutmuyor.

Onesoul, Alberto Guardiani için büyük önem taşıyor çünkü ona, markanın 2000’lerde çıkardığı ilk sneaker olan Somerset’i hatırlatıyor. Somerset öncesinde hiç spor ayakkabı tasarlamayan marka, bu yeni modelin başarısının ardından, Alberto Guardiani Sport adında bir alt marka yaratma kararı almıştı.

 

 

Alberto Guardiani ayakkabılarının her biri, markanın atölyelerinde elde üretiliyor.

 

 

Her İtalyan markası gibi, Alberto Guardiani de cesur desenler ve canlı renkler kullanmaktan çekinmiyor. Bir ustanın ellerinde şekillenmek üzere olan bu yılan desenli deri, sahibinin yıllarca bıkmadan kullanacağı şık bir ayakkabıya dönüşecek.

 

 

Alberto Guardiani logosunun ayakkabı üzerindeki konumu, görünürlüğü, hatta malzemesi bile büyük önem taşıyor. Örneğin OneSoul’un taşıdığı logo, modelin spor yönünü açığa çıkarması amacıyla özellikle 3D olarak tasarlanmış.

 

 

Alberto Guardiani, İtalya ve dünyadaki kendi butikleri dışında, seçkin ayakkabıcılarda ve albertoguardiani.com üzerinden de satış yapıyor. İçleri henüz üretimden çıkmış ayakkabılarla dolu bu kutular, yeni sahiplerine gitmeye hazır.