Aile Genişliyor

Cazibenin ve İtalyan tarzının simgesi olan IWC Portofino koleksiyonuyla ilk kez 1984’te tanıştık. IWC bu kez elde kurmalı, sekiz günlük güç rezervine sahip mekanizma barındıran serinin iki yeni versiyonuyla karşımızda. Üstelik ilk kez süet kayış kullanarak… Portofino Hand-Wound Eight Days’in ilk versiyonunda kullanılan bu kayış, arduvaz renk kadranla mükemmel uyumu yakalarken; ikinci versiyonda yer verilen Milano tarzı hasır çelik kordon da mavi kadranla uyum içinde görünüyor.

Portofino Hand-Wound Eight Days’in (ref. IW510115) süet kayışı saatin bileği rahatça sarmasını sağlıyor. Elde kurmalı klasik tasarım Portofino Hand-Wound Eight Days (ref. IW510116) ise koyu mavi kadranıyla çarpıcı görünüyor.

Her iki model de şirket üretimi 59210 kalibre ile çalışıyor ve 192 saat –sekiz gün – boyunca dakiklik ve güvenilirliğinden ödün vermiyor. Dokuz gün aralıksız çalışacak biçimde tasarlanmasına karşın sekiz gün sonra mekanizma otomatik olarak duruyor. Bunun nedeni torkun sekiz gün sürekli işlemesini güvence altına almak. Kadranda ayrı bir göstergesi bulunan entegre güç rezervi, sahibine saati doğru zamanda kurması gerektiğini hatırlatıyor. Şeffaf safir cam kasa sırtı, saat sahibinin Côtes de Genève ile süslü mekanizmayı görmesine olanak veriyor.