Afrika Çağırıyor: En İyi Safari Lodge’ları

Deniz, güneş ve kumdan bir miktar uzaklaşıp farklı bir tatil deneyimi yaşamak istiyorsanız aşağıdaki seçimlerimize göz atmanızı tavsiye edebiliriz. Zira, bu safari lodge’larının her biri eşsiz ve büyüleyici Afrika manzarası eşliğinde doğayla sizi bütünleştiriyor.

Rock Lodge, Phinda Private Game Reserve
Kwazulu-Natal’da konumlanan lodge’da gece ve gündüz kişiye özel yürüyüş safarileri organize edilebiliyor. Zulu köylerine düzenlenen turlar, Maputaland plajında yüzme keyfi, scuba ya da okyanus safarisi de burada deneyimleyebileceğiniz diğer aktiviteler arasında.

Ivory Lodge, Lion Sands Game Reserve
Mgumalaga, Güney Afrika’da konumlanan lodge, büyüleyici doğası, ahşap mimarisi ve olabildiğince dingin ambiyansıyla tam bir kaçış rotası. Toplam dokuz villanın bulunduğu Ivory Lodge’da ‘büyük beşli’nin güzergâhında yürüyüş safarileri düzenleniyor.

Fort House, Kuwandwe Private Game Reserve
Eastern Cape, Güney Afrika’daki bu lodge, düzenlediği yürüyüş safarilerinde misafirlerini hipopotamlar, filler ve bufalolarla karşılaştırıyor. Konuklar doğanın içinde geçirdikleri adrenalin dolu dakikaların ardından otelin yüzme havuzunda, dingin Afrika havasının tadına varabiliyorlar.

Robb Report Türkiye Genel Yayın Yönetmeni

gulayk@groupmedya.com