Adidas ve Craig Green İşbirliğinden İki Yeni Model

Dünya çapında tanınan tasarımcı Craig Green, Adidas işbirliğinden doğan ilgi çekici modeller “Hayalet Katmanlar” tekniğiyle sneakerın anatomisine farklı bir bakış açısı getiriyor.

Craig Green, “Bu spor ayakkabılar Adidas tarihinin, tasarımının bir kutlaması… Bu, yeni formlar oluşturmak, ayakkabının yüzeyine ve anatomiye bakmak için geçmişin unsurlarını denemekle ilgili.” diyor. 

Her iki markanın da biçim, işlev ve tasarım bütünlüğünü yansıtan iki siluet ortaya çıkıyor; CG Polta AKH I, iki ikonik Adidas silüet Boston Super ve Samba modellerini hayalet katmanla bir araya getiriyor. Green için bu tasarımı yaparken en önemlisi üç bantı ortaya çıkaracak şekilde her iki dizaynın da eşsizliğini korumak. Model Adidas Kamanda tabanı yanı sıra metal halkalarla tamamlanıyor; kahverengi/beyaz, açık gri/beyaz, siyah/gri/beyaz renk seçenekleriyle sunuluyor.

CG Graddfa AKH modelde yine ikonik Kamanda tabanı ayakkabının tüm gövdesini sarıyor. Saydam yapısı, ikonik  3 şeridiyle, hafif bir katman üzerinde kalıplanıyor. Sneaker, beyaz, kırmızı veya karbon ve siyah renklerde satışa sunuluyor.Her iki stil de Adidas Originals ve Craig Green’in özünü yakalıyor. Green, uzun vadeli işbirlikçisi Dan Tobin Smith ile silüetleri parçalara ayırıp heykel benzeri formlara dönüştüren bir kampanya temasıyla iki modeli tanıtıyor.