Acil Durum: Breitling Emergency Night Misson

Öyle bir saat düşünün ki, maceracı ruhunuz sizi balta girmemiş ormanlara ya da tırmanması zor dağlara sürüklediğinde acil durumda umudunuzu kaybetmek üzereyken yanınızda olup hayatınızı kurtarabilsin. Breitling tam olarak bunu yaptı ve 2013 yılında Emergency modelini çıkararak saatçilik dünyasında çığır açtı.

 

 

Minyatürleştirme ve ileri teknoloji konusunda bir baş yapıt olan bu eşsiz enstrüman, acil durum mesajları göndermek ve arama kurtarma görevlilerine kılavuzluk etmek için kullanılan, *Cospas-Sarsat şartlarına uygun yer belirleyici radyofarıyla, sizi acil durumlarda hayata bağlamaya yardımcı oluyor.

 

 

Özel olarak Emergency için tasarlanan çift frekanslı vericinin geliştirilmesi, özellikle bileğe uygun hale getirilmesi gereken boyutu nedeniyle önemli bir teknik meydan okumaydı. Elde edilen sonuç, saat üretimi alanının ötesine geçen yeni ölçütler ortaya koyan, hem minyatürleşme hem de güvenilirlik açısından bir rekor niteliğinde.

 

 

Bu geliştirme, havacılık, savunma ve endüstri alanlarında uzmanlaşmış bir enstitü ile işbirliği içerisinde yürütüldü. Geliştirme özellikle iki frekans üzerinden iletimin gerçekleştirilebilmesi ve bunun son derece kompakt bir biçimde yapılabilmesi için bu enstrümana özel yeni bir devre yaratılmasıyla ilgiliydi. Emergency şu ana kadar çok sayıda hayatın kurtarılmasında önemli rol oynadı, askeri ve ticari pilotlar arasında tercih edilen bir saat oldu ve dünyanın en prestijli havacılık ekipleri tarafından kullanıldı.