88 Metrelik Nirvana Süperyat

88 metrelik Nirvana, tipik Hint Okyanusu deneyimlerine sınıf atlatıyor.

Maldivler’in mükemmellik çıtasını yükseltmek zor ama Nirvana’nın güvertesinde ada hayatını biraz tattıktan sonra ada deneyimi daha da unutulmaz hale geliyor. Hollandalı tersane Oceanco’nun 2012’de yapımını tamamladığı süperyat, Monako merkezli Y.CO charter filosunun (y.co) yenilerinden. 12 kişilik kapasitesinin yanı sıra dış güvertelerin tümündeki opsiyonel koruyucu ağ ve çocuk dostu bir dizi deniz oyuncağıyla (mürettebatın gözetiminde Seabob’lar ile şnorkelle dalındığını ve jet ski kullanıldığını düşünün) ailelere son derece uygun bir yat.

Nirvana 19,5 deniz mili maksimum hızı ve 6.800 deniz mili seyir menziliyle –4.828 bg’lik iki motoru ve 73.968 galonluk yakıt kapasitesi sayesinde– Hint Okyanusu’ndaki ücra yerleri bile keşfetmenizi sağlıyor. Sığ atollere demir atamayacak kadar büyük, ama 11 metrelik botu sayesinde misafirlerini uzak kumluk sığlıklara ve uçurtma sörfü yapabilecekleri noktalara ulaştırıyor. 28 kişilik mürettebat bölge konusunda hayli deneyimli, dolayısıyla dalış, sörf ve balıkçılık için en iyi yerleri biliyorlar. Ayrıca 10 skuba seti, tropik deniz hayatını büyük gruplar halinde keşfetmenize olanak veriyor.

Yatta yaşam ise beş güverteye yayılmış durumda. Geniş sosyal alanlar ile samimi köşeler, 2.786 gros tonluk iç mekânda bunalmadan vakit geçirmenizi garantiliyor. Ana salon ve üst güvertedeki salonun her iki tarafındaki sürgülü kapılar açık bir atmosfer yaratırken, 3D sinema odası, spor odası ve masaj odası yatta bulacağınız konfor seçenekleri arasında. Tekne sahibine ayrılan güvertede özel bir süit, lobi, jakuzi ve iki yemek odası bulunuyor. Güneşlenme güvertesinde üç metrelik dalış havuzu yer alıyor. Ana güvertede 7,5 metrelik ters akışlı havuzda suda antrenman yapabilirsiniz. Güneş battığında bu havuz, dans pistine dönüşüyor. Hatta ana salon alanıyla birlikte bir gece kulübü çıkıyor ortaya. Haftalık fiyatı vergi ve masraflar hariç 1 milyon Dolar’dan başlıyor.