2019’un İddialı Unisex Parfümleri

Sezonun en yeni unisex parfümlerini derledik.

Diptyque Minthe

Eua de Minthe, Tanrı Hades tarafından kokulu bir bitkiye dönüştürülen nane perisi efsanesi baz alınarak geliştirilmiş. Nane kokusu, fougere koku ailesiyle birleştirildiğinde ise eşsiz bir parfüm ortaya çıkmış. Sardunya çiçeği ve nane notasıyla tazelik hissi veren parfüm, paçuli notası ile derinlik katıyor.

Memo Paris Jannat

Jannat, yenilenen şişe tasarımı ve içeriği ile parfüm severleri yeni bir yolculuğa çıkarıyor. Urducada “cennet” anlamına gelen Jannat, portakal çiçeklerinin greyfurt ve zencefil yağıyla yıkanması sonucu ortaya çıkan bir ürün.

Byredo Sundazed

Sizi yaza hazırlayan Sundazed, mandalina, Kaliforniya limonu gibi güneşli notalara sahip. Citrus koku ailesine ait olan parfüm, yaz mevsimi ile hissettiğimiz özgürlüğü simgeleyen bir koku.

Frederic Malle Dawn

Middle East koleksiyonundan Desert Gems’e yeni ve çarpıcı bir koku daha ekleniyor. Notalarında Türk gülü, tütsü gibi kokular barındıran parfüm, oryantal severler için yaratılmış. Bu odunsu koku, size günün sessiz saatlerini anımsatacak.

Memo Paris Winter Palace

Winter Palace, ateş ve buz arasındaki güçlü kontrast olan taze ve baharatlı bir koku. Çin‘in hipnotik enerjisinden ve imparatorluk saraylarından esinlenerek yaratılmış. Parfümün ilk izlenimi, şeffaf ve canlandırıcı bir güç getiren taze bergamot ve portakal yağı.

Frederic Malle Bigarade Concentree

Jean Claude Ellena tarafından yaratılan eşsiz parfüm, doğal ve modern bir tazeliğe sahip. Parfümün içerisindeki acı portakal notası sizi anında cezbediyor ve teninizle inanılmaz bir uyum sağlıyor. Yaz için fresh koku arayanlar mutlaka denemeli.