2019’un Beklenen Oyunları

2018, sanal dünya tutkunları için oldukça verimli bir yıldı.

God of War, Monster Hunter: World ve Red Dead Redemption 2 gibi büyük ilgi çeken oyunlar yayımlandı. Ancak alanlarında en iddialı firmaların birbirinden nefis oyunları piyasaya süreceği 2019 yılı geçen seneye oranla daha da hareketli geçecek gibi görünüyor. Yeni sene içerisinde piyasaya sürülecek olan oyunları sizler için derledik.

Resident Evil 2

İlk olarak 1998 yılında yayınlanan ve serinin unutulmaz oyunlarından biri olan Resident Evil 2, korku ve gerilim başyapıtlarından biri olarak görülüyor. Raccoon City‘nin zombi virüsü bulaşan bölgelerini keşfe çıkacağınız bu oyun, yenilenmiş versiyonuyla 29 Ocak’ta bir kez daha piyasaya çıkacak. (residentevil2.com)

Metro Exodus

Rus yazar Dmitriy Alekseyeviç Gluhovskiy’nin Metro 2033 romanından esinlenerek yapılan Metro serisi, Metro Exodus ile devam ediyor. Daha önceki serilerde Rusya metrolarında mutantlara dönüşmüş yaratıklarla mücadele ediliyordu. Bu yeni seride ise metro tünellerinde sıkışıp kalan halk, 2036 yılında Rusya’nın doğusuna doğru göç yolculuğu başlatıyor. Ural dağlarına doğru yapılan bu göç yolculuğu tehlikelerle dolu olacak. 22 Şubat’ta yayınlanacak olan Metro Exodus, oyunculara aksiyon dolu bir evren sunacak. (metrothegame.com)

The Last of Us Part 2

Çıkış tarihi henüz netleşmeyen The Last of Us Part 2’nun aslında 2018 sonlarında hayranlarıyla buluşması bekleniyordu. İlk oyundan beş yıl sonrasını konu alan The Last of Us Part 2, Joel ve Ellie’nin hikâyesiyle devam ediyor. 19 yaşındaki Ellie yaşadıklarının etkisiyle daha sert mizaçlı, hırslı ve mücadeleci bir kişilik haline gelmiş. 2018’deki E3 oyun fuarında yayınlanan oynanış videosunda da düşmanların daha tehlikeli ve donanımlı olduğu görülüyor.

Oyunun yazar ve yönetmeni Neil Druckmann, “İlk oyunda duygusal sahneler ve sevgi teması ön plandaydı. TLOU 2’da ise daha çok nefret ve intikam odaklı bir tema ön planda olacak” diyor. Çıkış tarihini heyecanla bekliyoruz! (playstation.com)

Anthem

2019 yılının ilk çeyreğinde çıkması beklenen Anthem, Mec olarak adlandırılan savaş robotları ile keşif ve silahlı çatışmaların yaşandığı aksiyon dolu bir oyun. Kendi kişisel hikayenize odaklanmanızı sağlayacak bu oyun, ilkel güzellikleri ve vahşi hayvanlarla dolu farklı medeniyetleri keşfe çıkmanızı sağlayacak. Oyunun yönetmeni Jonathan Warner, Anthem için “Tüm deneyimlerimizin ve tüm oyun envanterlerimizin gerçek bir birleşmesi” diyor. (ea.com)

Death Stranding

Yönetmenliğini Hideo Kojima’nın yaptığı Death Stranding, son zamanların en çok merak edilen oyunları arasında yer alıyor. Yapımı ve gelişimi hala devam eden Death Stranding’in 2019 yılında çıkacağı öngörülüyor. E3 2018 organizasyonu sırasında yayımlanan sekiz dakikalık videoda iki yeni karakterle tanıştık. Oyunda Norman Reedus ve Mads Mikkelsen’a, Léa Seydoux ve Lindsay Wagner eşlik ediyor. (kojimaproductions.jp)

Cyberpunk 2077

CD Project Red’in hazırladığı Cyberpunk 2077 için henüz netleşen bir tarih yok.

Oynanış videosundan anladığımız kadarıyla oyun, 2077 yılında Kuzey Kaliforniya’nın fütüristik karakterli Night City adlı kıyı metropolünde geçiyor. Night City neon ışıklarla kaplanmış binaları, uçan arabaları ve teknolojisi ile gösterişli bir şehir gibi duruyor. Karanlık bir gelecekte geçen açık dünya RPG‘si olarak tasarlanmış oyunun 2019’un sonlarına doğru çıkması bekleniyor. (cyberpunk.net)

The Surge 2

2019’da çıkması beklenen bir başka oyun da The Surge 2. Tıpkı ilk oyunda olduğu gibi bilimkurgu evreni ve aksiyon dolu sahneleriyle karşımıza çıkacağı söyleniyor. (thesurge-game.com)