100 Yıla 100 Bentley

Bentley Motors, yeni ve çok özel bir Mulsanne sınırlı sürümle özel sipariş üretimin tüm güzelliğini gözler önüne seriyor.

1919’da W.O. Bentley, tek bir amaca sahip bir şirket kurdu: Hızlı, iyi ve sınıfında bir numara olan bir otomobil yaratmak. O zamandan beri Bentley’i yönlendiren bu temel prensip, markanın hep daha ileriye gitmesini ve bugün lüks otomobil alanında bir dünya lideri haline gelmesini sağladı.

10 Temmuz 2018’de, Bentley’in (bentleymotors.com) 2019’daki yüzüncü yıl dönümü için geri sayım başladı. Bu özel yıl dönümü için tasarlanan yeni Mulsanne W.O. Edition by Mulliner, Britanya’da otomobil sektörünün altın çağı olarak tanımlanan bir dönemde üretilen 8 Litre’den tasarım izleri taşıyor. Sadece 100 otomobilden oluşan bu özel seri, Mulliner tarafından el işçiliğiyle üretilecek.

Otomobilin iç mekânı 1930’lardaki lüks yaşam tarzından esinlenilen bir dizi muhteşem özellik sergiliyor ve bunların en çarpıcılarından biri de Mulliner aydınlatmalı kokteyl dolabı. El yapımı parçanın üzerindeki kakma işleme, 8 Litre’nin geometrik ön matris ızgarasını ve farlarını resmederken, bir cam aralıktan da W.O. Bentley’in 1930’da Bentley Motors için tasarladığı son model olan şahsi otomobilinden alınmış orijinal krank milinin bir parçası sergileniyor. İşlenmiş metalden sergileme çerçevesinin hemen altında ise bu Bentley eserinin önemini belirten bir yazı bulunuyor. Müşteriler, Mulsanne serisindeki üç modelden birini seçerek kendi Mulsanne W.O. Edition’larını tasarlatabiliyorlar.